środa, 6 grudnia, 2023

Jesteś na diecie? Skrupulatnie mierzysz kalorie? Wykorzystaj do tego nowoczesne aplikacje do pobrania albo te, które masz wbudowane w smartfonie.

Aplikacja do mierzenia kalorii w telefonie

Niektóre modele telefonu mają aplikacje, która mierzy kroki i kontroluje nasze zdrowie. Umożliwiają one również pomiar kalorii. Wystarczy wybrać z listy, co dokładnie jadłeś na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, a także co piłeś w ciągu dnia. Do wyboru są także gotowe dania oraz popularne produkty z marketów. Taką opcję ma np. Samsung Note 10 w swojej aplikacji Samsung Health.

Jakie aplikacje do mierzenia kalorii pobrać?

Sprawdzamy teraz, jakie aplikacje do liczenia kalorii dostępne są w sklepie Play. Najwyżej oceniane to:

  • Fitatu – najpopularniejszy licznik kalorii, charakteryzuje się prostą obsługą oraz funkcją udostępniania jadłospisu np. z drugim domownikiem. Dzienne podsumowania pozwalają na dokładne sprawdzenie, jakich składników odżywczych dostarczyłeś organizmowi. Co ciekawe, w aplikacji są również dostępne produkty z takich miejsc jak Sphinx, Subway czy Lidl.
  • FatSecret – działa na podobnej zasadzie. Do dyspozycji są też raporty i robienie zdjęć z poziomu aplikacji. Poza tym można zaplanować posiłki, śledzić swoje postępy, a także skanować produkty spożywcze, aby skorzystać z bazy. Dzięki tej aplikacji warto też monitorować spalone kalorie, prowadząc dziennik ćwiczeń.
  • YAZIO – służy do zarządzania codziennym jadłospisem, liczenia kalorii oraz śledzenia aktywności. Z tą aplikacją chudnięcie stanie się prostsze. Na początku można też wybrać cel, który chcesz osiągnąć – np. żyć zdrowo i utrzymywać wagę albo spalenie tłuszczu.
  • VitaScale – idealna aplikacja dla osób, które mają cukrzycę albo są diabetykami, umozliwia głosowe przeszukiwanie bazy gotowych produktów.

0 Komentarze

Zostaw komentarz