Technologia w transporcie – dlaczego warto ją wdrożyć?

Technologia w transporcie – dlaczego warto ją wdrożyć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii, równie szybko może rozwijać się także branża transportowa. Nowe rozwiązania technologiczne znacząco mogą ułatwić działanie firmy oraz usprawnić transport towarów. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć technologię w branży TSL.

Sprawne zarządzanie firmą

Technologia pozwala przede wszystkim na sprawniejsze i dokładniejsze prowadzenie firmy i zarządzanie wszystkimi procesami. Może mieć to ogromne korzyści także w przypadku przedsiębiorstw z branży TSL. Mowa tutaj konkretniej o oprogramowaniu ERP, czyli  Enterprise Resources Planning. Czym dokładnie ono jest i w jaki sposób może pomóc Twojej firmie?

Jest to oprogramowanie pozwalające na kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem. Dzięki niemu będziesz w stanie kontrolować i sprawniej zarządzać wszystkimi zasobami i procesami Twojej działalności. Oprogramowanie to wzmacnia takie obszary Twojej firmy jak finanse i rachunkowość, kadry i płace, sprzedaż i zakupy, magazynowanie, praca mobilna, produkcja oraz automatyzacja procesów. W przypadku firm transportowych szczególnie ważne jest magazynowanie. Dzięki informatycznemu systemowi zarówno mniejsze, jak i większe magazyny będą działały o wiele sprawniej pod względem logistycznym.

Jak pewnie się domyślasz, ze wdrożenia oprogramowania ERP płynie wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie obniżone zostaną koszty działalności dzięki automatyzacji niektórych mechanicznych, powtarzających się czynności. Zaoszczędzony zostanie także  czas, a jakość będzie stale kontrolowana. Możesz także spodziewać się zwiększenia efektywności pracowników za sprawą ocen pracowniczych, pomiaru czasu pracy, KPI i badań satysfakcji. Zyskasz też łatwiejszy dostęp do informacji, co ułatwi szybsze podejmowanie decyzji dzięki modułom BI. Jeśli więc jesteś zainteresowany wprowadzeniem ERP do swojej firmy, zapoznaj się z ofertą strony https://hicron.com/pl/, która zajmuje się wdrożeniem zarówno sap s4hana, jak i sap support.

Kontakt klient-przewoźnik

Nowoczesne rozwiązania technologiczne znacznie ułatwiają także kontakt przewoźników z klientami. Dzięki coraz to nowszym innowacjom, a przede wszystkim dzięki cyfryzacji sektora transportowego, firmy mogą obecnie bez problemu znaleźć interesującego ich przewoźnika na platformie internetowej. Tego typu platformy pozwalają także  przewoźnikom na zredukowanie przejazdów realizowanych bez ładunku. Można więc uznać, że proces zawierania transakcji znacznie się usprawnił i ułatwił. Platformy internetowe umożliwiają naprawdę szybkie rezerwacje online, a zlecenie krajowej lub międzynarodowej wysyłki całopojazdowej, nie wymaga kontaktu telefonicznego ani podpisywania umowy, co znacząco oszczędza czas. 

Usprawniona integracja GPS

Wdrożenie technologii w firmie transportowej umożliwia także usprawnienie integracji GPS. Możesz bowiem wybrać specjalne oprogramowanie, które pozwoli Ci na łatwiejszą kontrolę swoich pojazdów oraz podwykonawców dzięki GPS. Takie program ułatwi Ci także szybką i sprawną komunikację z pracującymi dla Ciebie kierowcami.

Zdj. główne: Marcin Jozwiak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie tanio kupować książki i dlaczego warto czytać?
Gdzie tanio kupować książki i dlaczego warto czytać?
Odkryj, gdzie znaleźć tanie książki i poznaj powody, dla których czytanie jest niezwykle wartościowym i inspirującym doświadczeniem.
Jak proces szycia i druku na bluzach wpływa na ich jakość i trwałość?
Jak proces szycia i druku na bluzach wpływa na ich jakość i trwałość?
Dowiedz się, jak techniki szycia i druku na bluzach decydują o ich jakości i wytrzymałości. Poznaj proces produkcji dla długotrwałego efektu i komfortu noszenia.
Klasyki fantasy, które trzeba obejrzeć
Klasyki fantasy, które trzeba obejrzeć
Chcesz na chwilę uciec przed codziennością? Zrób sobie przerwę i daj się wciągnąć w fantastyczną wyprawę po tajemniczym labiryncie, lasach […]
Ostatnie wpisy