Przegląd najciekawszych zegarków z Androidem

Przegląd najciekawszych zegarków z Androidem
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki typu smartwatch cieszą się popularnością od ok. 2010 roku, kiedy to najwięksi producenci elektroniki zaczęli umieszczać w nich funkcje znane ze smartfonów. Do tego czasu „nowoczesne” zegarki obsługiwały tylko takie opcje jak kalkulator czy konwerter jednostek. 

Teraz klient może zdecydować się na smartwatcha z rozmaitymi systemami operacyjnymi, od iOS do Android. W naszym artykule przypatrzymy się lepiej artykułom z tej drugiej grupy. W takim razie, jakie zegarki z Androidem są najciekawsze?

Zestawienie interesujących smartwatchów z Androidem

Aktualnie fani nowych technologii mogą wybierać spośród rozmaitych opcji. W sklepach są dostępne smartwatche zarówno znanych producentów, takich jak Fitbit, Samsung czy Sony, a także budżetowe modele od mniej renomowanych marek, jednak wciąż gwarantujące dostęp do wielu funkcji i cechujące się stabilnym działaniem. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Fitbit Versa 3 – idealny dla sportowców

To najnowsza wersja popularnego modelu Versa 2. Producenci smartwatcha zdecydowali się dodać wiele narzędzi umożliwiających kontrolę zachowań swojego organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. O czym mowa? Decydując się na Fitbit Versa, można skorzystać z takich funkcji jak:

  • śledzenie tętna Pure Pulse, również spoczynkowego i podczas cardio;
  • nowy pokładowy GPS, który umożliwia pozostawienie smartfona w domu w trakcie ćwiczeń;
  • opcja wyznaczania intensywności treningu w ciągu wskazanych interwałów.

Fitbit Versa 3 to urządzenie kompatybilne z systemem Android. W sytuacji, gdy aplikacja Fitbit jest aktywna, użytkownik może ustawiać przypomnienia, aby rozpocząć trening o konkretnej godzinie. Można to robić za pośrednictwem Amazon Alexa. Inna opcja to odpowiadanie na teksty i połączenia.

Warto też wspomnieć o tym, że Fitbit Versa 3 umożliwia szczegółowy wgląd w zdrowie i metryki, takie jak na przykład poziom tlenu we krwi. Trzeba jednak do tego nowej tarczy zegarka SPO2, a także subskrypcji Fitbit Premium. Trzeba za niego zapłacić od ok. 599,26 zł do 1 209,00 zł

Fossil Gen 5 Carlyle – elegancki design

Połączenie ekranu dotykowego z klasycznym paskiem i kopertą sprawia, że Fossil Gen 5 Carlyle prezentuje się elegancko. Urządzenie ma wbudowany głośnik, mierzy tętno i liczy kalorie. Wyposażenie obejmuje również funkcję fitness trackingu. Podczas używania Fossil Gen 5 można też wydawać polecenia głosowe Asystenta Google, na przykład do sprawdzenia pogody czy ustawiania inteligentnego termostatu. 

Smartwatch umożliwia również płacenie za pośrednictwem Google Pay, odbieranie połączeń telefonicznych przez Bluetooth. Cechuje się też lepszą żywotnością baterii w porównaniu z wcześniejszymi odmianami. Na uwagę zasługuje opcja szybkiego ładowania, która pozwala wypełnić akumulator do poziomu 80% w zaledwie godzinę. Kosztuje ok. 1200 złotych.

Amazfit GTS – atrakcyjna cena

Amazfit GTS to propozycja dla osób, które chcą skorzystać ze sztandarowych opcji wyposażenia smartwatchów i jednocześnie nie wydać dużej kwoty pieniędzy. Zegarek ma wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 348 x 442. Producent deklaruje, że bateria jest w stanie wytrzymać do 14 dni, a sam sprzęt ładuje się w ok. 2 godziny.

Amazfit GTS ma funkcje, które przydadzą się w trakcie uprawiania sportu m.in. fitness tracking i pomiar tętna 24/7. Smartwatch rejestruje też sen, liczy spalane kalorie w trakcie ćwiczeń (ma 12 trybów) oraz ma funkcje takie jak powiadomienia, kalendarz, stoper. Pozwala też nawigować po listach odtwarzania i kolejkach podcastów w smartfonie. Jest dostępny w cenie od 250 zł do 500 zł.

Zdj. główne: JessBaileyDesign/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak personalizować prezenty z wykorzystaniem własnych zdjęć?
Jak personalizować prezenty z wykorzystaniem własnych zdjęć?
Zobacz, jak prezenty ze zdjęciami mogą być ciekawym podarunkiem.
Jak wybrać idealny plakat do twojego wnętrza?
Jak wybrać idealny plakat do twojego wnętrza?
Odkryj tajemnice wyboru idealnego plakatu dla twojego wnętrza. Wskazówki, które pomogą Ci podkreślić styl i charakter pomieszczenia za pomocą odpowiednich dekoracji ściennej.
Identyfikacja wizualna firmy: Twoja kluczowa wizytówka
Identyfikacja wizualna firmy: Twoja kluczowa wizytówka
Identyfikacja wizualna firmy: Twój niepowtarzalny znak rozpoznawczy. Buduj rozpoznawalność i osobowość Twojej marki.
Ostatnie wpisy